- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

W piątek wielki protest rolników w Poznaniu. Utrudnienia również w naszym powiecie

W piątek, 9 lutego rolnicy planują wielki protest w Poznaniu. W tym dniu lepiej powstrzymać się od podróży autem do stolicy Wielkopolski.

Oficjalnie ogłaszamy, że 9 lutego odbędzie się ogromny protest rolników w Poznaniu. Mamy dość zwodzenia nas za nos i obietnic typu zniesienie obowiązku ugorowania na rok. Nie będziemy spać spokojnie do póki cała obecna WPR nie trafi do kosza, dlatego gromadzimy się 9 lutego o godzinie 10.00 pod Urzędem Wojewódzkim – informuje organizacja Rola Wielkopolski, która zrzesza rolników z Wielkopolski.

Według szacunków, liczba ciągników, które wjadą do Poznania może przekroczyć 1000. Rolnicy wyjadą z kilkunastu miejscowości, w tym z Sękowa w powiecie szamotulskim oraz z Cerekwicy na trasie Szamotuły – Poznań. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami na tych trasach.

- Reklama -

Organizatorzy poinformowali też, że są już po rozmowach z policją: policjanci obiecali nie zaogniać sytuacji, ma obyć się bez blokowania ciągników, czy dawania mandatów na siłę za byle co (trzymamy za słowo). Zastrzegli sobie jednak, że do miasta nie będą wpuszczane pojazdy z pełnymi przyczepami czy beczkami… Policja ma też umożliwić nam dojazd pod sam Urząd Wojewódzki, zamykając tyle dróg ile będzie tylko konieczne.

Rolnicy będą rozdawać mieszkańcom miasta owoce i warzywa, informując o problemach i pokazując o ile koszty żywności zawyżane są przez pośredników i markety. O godzinie 12 grupa delegatów złoży na ręce wojewody postulaty.

Gdzie będą utrudnienia?

Ilość ciągników prawdopodobnie sprawi, że w momencie zjeżdżania się maszyn do miasta, Poznań będzie zablokowany cały, dlatego organizatorzy radzą, że jeżeli ktoś musi opuścić miasto, niech zrobi to do godziny 8.00. Dojazdy do szpitali pozostaną przejezdne.

Miejsca wyjazdów ciągników w stronę Poznania:

1- Sękowo stacja – 7.30 zbiórka, wyjazd o 8.00
2- Niepruszewo, parking pod Bp -7.30 zbiórka, wyjazd o 8.00
3- Wolsztyn – ekipa ze zbiórki numer 3 łączy się z ekipą z Trzebawia
4- Śrem parking mrówka – zbiórka 8.00, wyjazd 8.15
5- Środa Wielkopolska, zbiórka w miejscowości Krerowo, parking pod kościołem – zbiórka 8.00
6- Cerekwica, parking przy kościele – wyjazd 8.15
7- Trzebaw, parking Trzebaw – 7.30 zbiórka, wyjazd o 8.00
8- Pobiedziska
9- Września
10- Murowana Goślina przy rondzie kombatantów – zbiórka 8.00
11- Golęczewo, ulica Gottlieba Daimlera – zbiórka 7.30, wyjazd 8.00
12- Kostrzyn – wyjazd 8.30

fot. Rola Wielkopolski – miejsca zbiórek i wyjazdów ciągników w stronę Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe