- Reklama -
17.6 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Nastolatkowie podejrzani o włamanie do mieszkania. Ukradli buty

Policjanci z Wronek ustalili i zatrzymali podejrzanych o włamanie do mieszkania oraz o uszkodzenie drzwi wejściowych i futryny. Byli to dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat. Teraz będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

W dniu 6 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Do przestępstw doszło w dniu 29 stycznia. Z ustaleń wynikało, iż sprawcy uszkodzili futrynę i drzwi wejściowe do mieszkania, a z wnętrza domu ukradli buty i artykuły spożywcze. Samo zniszczenie mienia zostało wycenione na około 1800 złotych.

Na zabezpieczonych nagraniach z monitoringu widać było sprawców. Byli oni znani miejscowym stróżom prawa, więc zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Byli to dwaj nastolatkowie w wielu 16 i 17 lat. Jeden z nich mieszka we Wronkach, drugi na terenie gminy. Podczas ujęcia 16-latka, funkcjonariusze odzyskali skradzione buty.

- Reklama -

17-latek został przetransportowany do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a 16-latek do policyjnej izby dziecka. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie obaj zostali przesłuchani. 17-latek w charakterze podejrzanego, natomiast 16-latek w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem.

17-latkowi grozić może kara więzienia. W przypadku 16-latka, sprawa trafi do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. To właśnie sąd rodzinny podejmie decyzję o tym, jakie środki zastosować wobec nieletniego.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe