- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

W Dzień Kobiet została zatrzymana przez policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili podejrzaną o oszustwo. Kobieta sprzedała mężczyźnie telefon, który został zablokowany przez operatora. Postępowanie w sprawie oszustwa jest w toku.

Kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymali informację o tym, iż w dniu 7 marca mieszkaniec Szamotuł padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna znalazł na portalu aukcyjnym iPhone’a, którego chciał zakupić. Po wytargowaniu zadowalającej obie strony kwoty, kupujący umówił się ze sprzedającą w Szamotułach, gdzie przekazał kobiecie 3500 zł, a w zamian za to otrzymał telefon.

- Reklama -

Początkowo nic nie wskazywało na to, że mężczyzna mógł paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Gdy sprawdził telefon okazało się jednak, że jest on zablokowany przez operatora. Kiedy skontaktował się z kobietą, która sprzedała telefon, ta usunęła aukcję, a zgłaszający nie miał już żadnego kontaktu z podejrzaną o oszustwo.

Kryminalni wykonali więc szereg czynności, aby ustalić kim była sprzedająca. Dzięki wnikliwej analizie dostępnych poszlak oraz na podstawie pracy operacyjnej ustalili podejrzaną o oszustwo. Okazało się, że była to 36-letnia mieszkanka Ostroroga.

Już następnego dnia podejrzana została zatrzymana i przesłuchana. Usłyszała zarzut oszustwa. Na poczet przyszłej kary wobec kobiety zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Postępowanie w sprawie jest w toku, prowadzą je policjanci z Szamotuł.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe