- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Trzy firmy chcą dostarczyć elektryczny autobus szkolny dla Szamotuł

Przetarg na dostarczenie elektrycznego autobusu szkolnego, który będzie dowoził dzieci do szamotulskich szkół zbliża się ku końcowi.

W lutym br. Gmina Szamotuły ogłosiła przetarg na dostarczenie elektrycznego autobusu szkolnego. Samorząd chce kupić pojazd dzięki dotacji z Polskiego Ładu. Przedmiotem zamówienia jest jednoczłonowy autobus elektryczny zeroemisyjny o długości 8,8 – 12 metrów, przeznaczony do komunikacji publicznej. Wymagana pojemność baterii to minimum 217 kWh. Konstrukcja pojazdu i zastosowane rozwiązania, mają gwarantować co najmniej 15 lat eksploatacji w panujących w naszym regionie warunkach atmosferycznych. Autobus ma być wyposażony m.in. w 39 miejsc siedzących, klimatyzację, miejsca dla niepełnosprawnych oraz ładowarkę, która umożliwi pełne naładowanie pojazdu w maksymalnie 10 godzin.

W przetargu wpłynęły 3 oferty

- Reklama -

6 marca nastąpiło otwarcie ofert, które napłynęły w przetargu. Dostarczeniem autobusu zainteresowane są trzy firmy:

  • ARP E-VEHICLES Sp. z o.o. z Bydgoszczy – polska spółka, której właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Od 2020 roku produkuje autobusy elektryczne. Cena oferty: 2.459.998,77 zł
  • Solaris Bus & Coach sp. z o. o. – polski producent autobusów miejskich, międzymiastowych i trolejbusów z główną siedzibą w Bolechowie pod Poznaniem. Cena oferty: 2.687.550,00 zł
  • Stromberg Consultancy d.o.o. – firma z Chorwacji, o której obecnie nic nie wiadomo. Cena oferty: 2.298.944,00 zł

Gmina na zakup autobusu ma zamiar przeznaczyć 2,4 mln złotych, z czego aż 2 miliony zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Pojazd ma zostać dostarczony w 2025 roku.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe