- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Uwaga na fałszywe SMSy. Dwóch mieszkańców powiatu straciło pieniądze!

Dwóch mieszkańców powiatu szamotulskiego zostało oszukanych na dużą kwotę pieniędzy. Otrzymali wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości kilku złotych wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link zostali przekierowani na fałszywą stronę i okazało się, że z konta została pobrana dużo większa kwota.

4 marca br. do Posterunku Policji w Obrzycku przyszedł mieszkaniec gminy Obrzycko, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom. Później okazało się, że z jego konta została pobrana dużo większa kwota.

Kolejne zawiadomienie o oszustwie, kilka dni później przyjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach od mieszkanki gminy Szamotuły. 7 marca kobieta zgłosiła, że otrzymała wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link została przekierowana na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Później okazało się, że z jej konta została pobrana dużo większa kwota.

- Reklama -

Policjanci wyjaśniają sprawę oszustw i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe