8 C
Szamotuły
sobota, 27 kwietnia, 2024

UKS Szamotulanin trzecią drużyną w Polsce

Od czwartku do niedzieli w Hali Szamotulanka odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek Szamotuły 2022. Doskonale spisały się gospodynie turnieju.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które rozegrały mecze w dwóch grupach, półfinałach i finałach. Tytuł Mistrza Polski Młodziczek zdobył zespół MOS Metro Warszawa, który w finale pokonał SMS Ostrów Łaskovia Łask 2:0 (25:15 25:20).

W niedzielę rozegrany został również mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się siatkarki UKS Szamotulanin i MUKS Sparta Warszawa.

Początek spotkania był nierówny i nerwowy, siatkarki popełniały liczne błędy, a akcje były rwane i pełne przypadkowych zagrań. Spartanki pierwsze opanowały emocje i dzięki dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie 3:6. Szamotulanki wyszły na prowadzenie 11:9 dzięki niezawodnej Zuzannie Kicman. Gospodynie bardzo umiejętnie wykorzystywały chwile słabości przeciwniczek i utrzymywały kilkupunktową przewagę. Ostatnie punkty seta siatkarki z Szamotuł zdobyły przy olbrzymim dopingu miejscowych kibiców. Po przerwie, podczas której trener warszawianek intensywnie mobilizował swoje siatkarki, gra toczyła się punkt za punkt. Z biegiem czasu gospodynie zaczęły osiągać przewagę, a siatkarki ze stolicy traciły zimną krew. Szamotulanki grając dobrze blokiem i na zagrywce coraz bardziej zniechęcały do gry swoje przeciwniczki. Rozemocjonowane siatkarki z Szamotuł, wspierane przez wspaniałą publiczność dopięły swego i po dynamicznym kontrataku z prawego skrzydła Zuzanny Kicman rozpoczęły świętowanie zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski – relacjonuje spotkanie PZPS.

Szamotulanki zdobyły również dwie nagrody indywidualne.

• Najlepsza przyjmująca: Zuzanna Zielińska – MOS Metro Warszawa

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek, mecz o 3 miejsce – Szamotulanin Szamotuły vs. Sparta Warszawa