UFO 2026 w Szamotułach. Uliczny Festiwal Osobliwości już 7 czerwca

Szamotuły ponownie staną się sceną dla artystów ulicznych z różnych stron świata. Już 7 czerwca 2026 roku w Parku Zamkowym oraz na terenie wokół Muzeum Zamek Górków odbędzie się dwunasta edycja Międzynarodowego Ulicznego Festiwalu Osobliwości UFO.

Wydarzenie od lat przyciąga mieszkańców regionu oraz turystów, którzy chcą zobaczyć widowiskowe spektakle plenerowe, interaktywne przedstawienia i niezwykłe artystyczne instalacje.

UFO 2026 w Szamotułach. Co zaplanowano?

Program tegorocznej edycji zapowiada wiele atrakcji. Organizatorzy przygotowali występy artystów z Belgii, Brazylii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Madery, Meksyku, Polski, Portugalii, Serbii, Ukrainy, USA oraz Włoch.

Głównym punktem wydarzenia będzie oczywiście pokaz żywych rzeźb, który odbędzie się od godziny 14:30 do 19:00.

W programie znalazły się także mobilne widowiska, spektakle komediowo-cyrkowe, przedstawienia sensoryczne i pokazy akrobatyczne.

Program UFO 2026

14:30–19:00 Pokaz żywych rzeźb – artyści z Belgii, Brazylii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Madery, Meksyku, Polski, Portugalii, Serbii, Ukrainy, USA i Włoch

15:30–19:00 The Big Hat Company: Mona Kuszewska i Ula Dobrucka – akt mobilny Twilight Feathers (UK/Polska)

14:30–15:10 Teatr Los Hobos: Gilad Shabtay i Pier Paolo Bertoli – spektakl komediowo-cyrkowy z muzyką na żywo „The Ambiguous Vagabonds” (Niemcy)

15:20–16:00 Teatr Sztuka Ciała: Katarzyna Wróbel, Agata Brzozowska-Kazimierska, Anna Ługowska, Ireneusz Wojaczek – interaktywny spektakl sensoryczny „Łowca na tropie owadów” (Polska)

16:10–16:40 Teatro del Cacao: Stefano Locati – spektakl akrobatyczno-cyrkowy „Walking Red” (Włochy)

16:50–17:30 Teatr Los Hobos – „The Ambiguous Vagabonds”

17:40–18:20 Teatr Sztuka Ciała – „Łowca na tropie owadów”

18:30–19:00 Teatro del Cacao – „Walking Red”

19:10–19:30 Zakończenie plebiscytu publiczności na najciekawszą żywą rzeźbę – scena przy zamku

Międzynarodowe wydarzenie w Szamotułach

Uliczny Festiwal Osobliwości UFO to wydarzenie, które od lat buduje markę Szamotuł jako miejsca otwartego na kulturę i sztukę plenerową. Formuła festiwalu pozwala widzom na bezpośredni kontakt z artystami, co odróżnia to wydarzenie od klasycznych spektakli scenicznych.

To propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób szukających nietypowych wydarzeń kulturalnych.

7 czerwca Park Zamkowy w Szamotułach zamieni się w przestrzeń pełną teatru, ruchu, muzyki i widowiskowych performansów.

Zobaczcie, jak było w 2025 roku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Może Cię zainteresować

Obserwuj Nas:

28,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Polecamy