- Reklama -
26 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Uczniowie z Szamotuł przyłączyli się do akcji sprzątania świata [ZDJĘCIA]

Uczniowie z Szamotuł przyłączyli się do 29. Akcji Sprzątania świata.

Akcja Clean up the World swój początek wzięła od sprzątania Australii. W 1993 roku, jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. A rok później, Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym Kraju pod nazwą Sprzątanie świata – Polska. Od 1994 roku w Akcji Sprzątanie świata – Polska wzięło łącznie udział ponad 20 milionów osób. Na świecie, rokrocznie uczestniczy w Clean up The World blisko 40 milionów wolontariuszy. Akcja odbywa się w każdy trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm, instytucji w posprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. Od początku Akcję w Polsce koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja cieszyła się dużą popularnością. Przed Wielkim Finałem nieco ponad 4000 grup zarejestrowało swoje akcje terenowe – informuje zespół Fundacji Nasza Ziemia.

- Reklama -

Sprzątanie świata w Szamotułach

Do akcji sprzątania świata przyłączyli się również uczniowie z Szamotuł. 16 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wyzbierały zalegające śmieci z okolicy Parku Zamkowego, Parku Sobieskiego, Piaszczych, terenu wokół cmentarza i Kolegiaty. Tereny w pobliżu swoich szkół porządkowali również podopieczni Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach oraz Szkoły Podstawowej w Baborowie.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe