- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pokazali swoje talenty [filmy]

W pierwszy dzień wiosny nauczyciele oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach zorganizowali konkurs „Mam Talent”.

MAM TALENT w naszej szkole to taka zabawa, którą zaproponowali sami uczniowie – impreza dzieci dla dzieci. Chodzi o to, żeby to one ją zorganizowały, przygotowały i przeprowadziły. Działania wychowawców i nauczycieli mają polegać na dyskretnym wspieraniu, doradzaniu. Takie wsparcie też wymaga od dorosłych dużo wysiłku i umiejętności. Nieraz aż korci, żeby wyręczyć ucznia, podać gotowe rozwiązanie. Jednak cała rzecz tkwi w tym, by poprzez własne poszukiwania i działanie w zespole dzieci uczyły się kreatywności, samodzielności, umiejętności współpracy oraz przedsiębiorczości. Każda klasa wybierając sobie z przygotowanej listy zadań jedno, miała zastanowić się, jaką drogą dojdzie do wytyczonego celu, ustalić zadania cząstkowe dla poszczególnych klasowych zespołów i uczniów. Ważny też był przepływ informacji między klasami. Często zadanie jednego zespołu opierało się na informacji pozyskanej przez inną klasę. I tak, aby wykonać dyplomy, musieli uzyskać listę uczestników od uczennic, które przygotowując się do roli prezenterek, zbierały od uczniów zgłoszenia do występów i przeprowadzały z nimi wywiady na temat ich zainteresowań. Te z kolei dowiadywały się, jaka jest kolejność występów od osób, które przeprowadziły losowanie kolejności. Odpowiedzialni za przygotowanie na ekran prezentacji ze zdjęciami i nazwiskami występujących, musieli również uzyskać listę z kolejnością występów i wykonać artystom zdjęcia. Trzeba przyznać, że z tymi zadaniami nasi uczniowie doskonale sobie poradzili, a to, że gdzieś zdarzyła się jakaś drobna pomyłka, np. inny numer klasy przy nazwisku, nie jest wcale istotne. Ważne, że sami opracowali sobie plan działań i zdążyli wykonać je na czas. Dziękuję bardzo tym wychowawcom, którzy właśnie w taki – przemyślany, mądry sposób umieli zorganizować działania swojej klasy oraz czuwali nad ich realizacją. –relacjonuje Maria Tomkowiak, koordynator projektu MAM TALENT SP2 w Szamotułach

Impreza odbywała się w dwóch turach. W pierwszej uczestniczyli najmłodsi uczniowie z kl. I – IV i Vs. Starsi uczniowie w tym czasie wyszli na grę miejską i szukali oznak wiosny. Po półtoragodzinnych prezentacjach i wręczeniu nagród pierwszej grupie, społeczność szkoły udała się ulicami miasta na wiosenny korowód. Następnie w konkursie talentów wzięła udział młodzież z klas V – VIII oraz gimnazjum.

- Reklama -

Wyniki szkolnego konkursu „Mam Talent”

Grupa młodsza kl. I – V:

Grand Prix – Liliana Szymaniak:

I miejsce i nagroda publiczności – Kamil Hanke

II miejsce – Zespół Old Monster

III miejsce – Zespół Taneczny Tęcza

Grupa starsza kl. V – VIII i Gimnazjum

Grand Prix – Aleksandra Nowicka

I miejsce – Marta Suterska

II miejsce i nagroda publiczności – Zespół UKS Dwójka

III miejsce – Zespół Taneczny Piratki

Wyróżnienie – Paulina Bartosz

Nagroda publiczności – Wiktoria Pietz

Poza konkursem wystąpił Zespół Taneczny Nauczycieli

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe