- Reklama -
0.6 C
Szamotuły
środa, 7 grudnia, 2022

Kolorowe skarpetki w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tego dnia ludzie ubierają kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

W czwartek po raz pierwszy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji Zespołu Szkół nr 2, czyli popularnego „Rolnika”, przyłączyli się do akcji, aby zamanifestować łączność z ludźmi z ZD. Stopy mieniły się feerią barw, wzorków i zabawnych motywów. Budziły ciekawość i wywoływały uśmiech. Ten dzień w szczególności został poświęcony Zuzi i jej Rodzicom pokazując, że o nich pamiętamy, myślimy i wspieramy w walce o godne życie dziecka. Ludzie z ZD, tak jak my wszyscy zasługują na szacunek, przyjaźń, miłość, dobro i zrozumienie, a my możemy im to dawać każdego dnia.

„Dziękujemy wszystkim za „skarpetkowy dzień”, jesteście cudowni. I jeszcze jedno: szykujcie skarpetki na przyszły rok, bo będzie się działo…”

- Reklama -

Joanna Vowie

[Best_Wordpress_Gallery id=”859″ gal_title=”Kolorowe skarpetki”]

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe