- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Uczeń przebywający w internacie Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach zakażony koronawirusem. Internat czasowo zamknięty (aktualizacja)

U jednego z uczniów mieszających w internacie przy „Rolniku” potwierdzono zakażenia koronawirusem.

-Potwierdzamy zakażenie u ucznia ZS nr 2 w Szamotułach będącego jednocześnie mieszkańcem internatu. Dyrektor placówki dalsze postępowanie konsultował z PPIS w Szamotułach. Uzgodniono, że szkoła sporządzi listę osób, które miały kontakt z chorym i przekaże do PSSE w Szamotułach. Na podstawie listy przeprowadzono wywiady epidemiologiczne i skierowano te osoby do kwarantanny. Kwarantannę odbywają w środowisku domowym – informuje Urszula Gołąb z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach.

- Reklama -

Według informacji naszej redakcji do kwarantanny trafiło około 30 osób, m.in. mieszkańcy internatu.

Sanepid informuje, że nauczanie zdalne prowadzone jest w dwóch placówkach na terenie powiatu szamotulskiego. Szkoła w Grzebienisku przeszła w pełni na nauczanie zdalne ( jedynie przedszkole nadal działa stacjonarnie) oraz SP nr 2 we Wronkach ( zdalne nauczanie ma tylko jedna klasa).

Aktualizacja:

Na prośbę dyrektora Zespołu Szkół nr 2 oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zamieszczamy sprostowanie informacji przekazanej przez PSSE.

-Dyrektor placówki zwrócił uwagę, że uczeń ten nie jest jego uczniem, lecz gościnnie mieszka w jego internacie. Jest to sportowiec UKS Szamotulanin, uczeń Zespołu Szkół nr 3, który zgłosił złe samopoczucie wychowawcy w internacie i wyjechał do domu poza województwo wielkopolskie. Natomiast z inicjatywy Dyrektora uzgodniono z PPIS w Szamotułach, że w tym tygodniu internat jest nieczynny, a jego mieszkańcy są zwolnieni z zajęć lekcyjnych i przebywają w domu – informuje PSSE.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe