Typowe usterki laptopów – jak je naprawić?

0

Każdy kieruje się innymi wyznacznikami podczas wyboru nowego sprzętu. W przypadku laptopów zazwyczaj bierzemy pod uwagę nie tylko parametry techniczne, ale także producenta. Mimo przemyślanego zakupu każdy sprzęt prędzej czy później ulegnie awarii. Na szczęście dobry serwis laptopów poradzi sobie z praktycznie z każdą usterką.

Zalany laptop – co robić?

Podczas używania laptopa bardzo często pijemy kawę, herbatę czy inny napój. To dlatego zalanie laptopa zdarza się tak często. Jeżeli przez nieuwagę dopuścisz do zalania sprzętu, musisz działać szybko. Najpierw wysusz go delikatnie ręcznikiem bądź papierem. Następnie odłącz baterię i zasilacz – dzięki temu masz szansę uniknąć poważniejszej awarii. Gwarancja zazwyczaj nie obejmuje zalania, chyba że wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie. Jeżeli nie, udaj się ze swoim sprzętem do serwisu laptopów. Profesjonaliście ocenią ilość szkód i pomogą Ci doprowadzić laptopa z powrotem do idealnego stanu.

Wysoka temperatura komputera – laptop się przegrzewa

Zauważyłeś, że Twój laptop emituje większą ilość ciepła niż wcześniej? Przyczyną takiego stanu rzeczy może być trzymanie laptopa na kolanach, pościeli bądź kanapie. Takie traktowanie sprzętu może skutkować zatkaniem otworów wentylacyjnych. Przepływ chłodzenia może blokować też kurz, sierść zwierząt i inne zabrudzenia. Aby Twój laptop zaczął znów normalnie działać, przyda mu się porządne czyszczenie, najlepiej w profesjonalnym serwisie laptopów. Taki zabieg, raz do roku, pozwoli Ci uniknąć wielu nieprzyjemności np. uszkodzenia rdzenia czy płyty głównej.

Zepsute gniazdo ładowania w laptopie

Jeżeli bardzo często korzystasz z laptopa, musisz też liczyć się z częstszym ładowaniem. Niestety na skutek eksploatacji dochodzi do zepsucia gniazda ładowania. Na początku ta awaria objawia się przerwami w ładowaniu, później będzie tylko gorzej. Warto więc już przy pierwszych problemach udać się do serwisu. Naprawa takiej usterki nie jest prosta, ponieważ gniazda w większości modeli przylutowane są do płyty głównej. Jeżeli szukasz świetnego serwisu laptopów w Poznaniu to polecamy Silico-Bit. Nie straszna im żadna usterka.

Laptop nie chce się włączyć

To bardzo popularna usterka, niestety ciężka do jednoznacznego zdiagnozowania. Kiedy laptop nie chce się uruchomić, możemy podejrzewać, że uszkodził się sektor rozruchowy, rejestr systemowy bądź dysk. Jeżeli po odpaleniu laptopa widzisz pasek ładowania, jednak nic się nie dzieje, możliwe, że nastąpiło uszkodzenie plików rozruchowych Windowsa. Jeżeli niewiele Ci to mówi, udaj się do serwisu – działanie na własną rękę, zwłaszcza bez specjalistycznej wiedzy, może skończyć się całkowitym zepsuciem sprzętu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz więcej: