- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

TOŚ-ki na tropach ścieków

W ramach zajęć z zakresu monitoringu oraz stanu i zasobów środowiska uczniowie klas Technikum Ochrony Środowiska z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach zapoznali się z przebiegiem procesu oczyszczania ścieków w miejskiej oczyszczalni.

Jest to oczyszczalnia mechaniczno-biologiczna wykorzystująca metodę osadu czynnego. Uczniowie obserwowali pracę poszczególnych urządzeń i bioreaktorów, z zainteresowaniem przyglądali się pracy aparatury kontrolno-pomiarowej.

- Reklama -

– Duże zdziwienie wywołał skład skratek, czyli zanieczyszczeń zatrzymywanych na kratach i sitach. Uczniowie nie sądzili, że takie przedmioty mogą znaleźć się w ściekach płynących z naszych mieszkań. Przeciętnemu mieszkańcowi oczyszczalnia kojarzy się z przykrym zapachem, tymczasem okazało się, że dobrze prowadzony proces ich nie generuje. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że bezpośredni kontakt z procesem technologicznym jest niezastąpiony w poznawaniu zagadnień związanych z gospodarką wodno-ściekową – podsumowują Katarzyna Jakubowska i Iwona Witkowska – nauczycielki z ZS nr 2.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe