- Reklama -
16.4 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Tablety i komputery dla lekarzy

Stosy dokumentacji medycznej w szamotulskim szpitalu całkowicie zastąpi cyfrowa baza danych. Placówka przystąpiła do projektu finansowanego ze środków unijnych, w którym wolę uczestnictwa wyraziły wszystkie szpitale powiatowe z terenu Wielkopolski.

Celem projektu jest wprowadzenie w szpitalach elektronicznej dokumentacji medycznej, którą można zarówno przechowywać, jak i przetwarzać. Drogę do cyfryzacji zakładom opieki zdrowotnej otworzyła ustawa o elektronicznej dokumentacji medycznej, która wejdzie w życie z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Powstające w szpitalu dane będą przekazywane do Systemu Informacji Medycznej. Będą mieli do niego dostęp lekarze we wszystkich szpitalach biorących udział w projekcie. Program usprawni proces diagnostyki i leczenia . Dzięki dostępowi do cyfrowej dokumentacji lekarz bez trudu pozna historię choroby swojego pacjenta.

- Reklama -

Całkowita wartość projektu realizowanego w naszym województwie wynosi 75 milionów złotych. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 63,8 mln zł, a wkład własny szamotulskiego szpitala zabezpieczył ze swojego budżetu Powiat Szamotulski w wysokości 15% wartości całego przedsięwzięcia.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe