- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Szpital w Szamotułach rozpoczął bezpłatny program rehabilitacyjny dla ozdrowieńców po COVID-19

Osoby, które przeszły COVID-19 doświadczają pogorszenia fizycznego oraz emocjonalnego. Negatywne efekty można jednak załagodzić. Odpowiadając na potrzeby pacjentów, SP ZOZ w Szamotułach od 14 czerwca rozpocznie nową usługę, jaką jest bezpłatna rehabilitacja dla ozdrowieńców po koronawirusie. Zagadnienia związane z tym rodzajem fizjoterapii tłumaczy mgr Robert Piechota, kierownik Pracowni Rehabilitacji w szamotulskim szpitalu.

Kto może zapisać się na rehabilitację?

- Reklama -

Do programu będzie można dołączyć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19. Aby zapisać się na turnus rehabilitacyjny wymagane jest skierowanie. Można je uzyskać od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub z poradni. Zabiegi będą odbywać się w szpitalnym Zakładzie Fizjoterapii – tłumaczy fizjoterapeuta.

Jak będzie przeprowadzany turnus rehabilitacyjny?

Turnus będzie trwał łącznie do 6 tygodni. Otwierać go będzie wizyta wstępna podczas której pracownik Zakładu Fizjoterapii zapozna się z potrzebami Pacjenta i indywidualnie dobierze dla niego odpowiedni program ćwiczeń rehabilitacyjnych. Później odbędzie się łącznie 10 wizyt fizjoterapeutycznych. Ostatnia wizyta będzie wizytą końcową. Fizjoterapeuta dokona wtedy ewaluacji i oceni stan zdrowia Pacjenta. – podsumowuje mgr Piechota.

Szpital zachęca wszystkich ozdrowieńców do zapisów  na rehabilitację, która pomaga w powrocie do zdrowia. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 61 29 26 551.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe