- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Szamotuły. Wybrano wykonawcę rewitalizacji kamienicy Rynek 16/17

Pod koniec maja rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację kamienicy Rynek 16/17. To kolejny etap zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych, poprzez: modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego”.

Przebudowa obejmie adaptację parteru budynku na potrzeby Straży Miejskiej, Ośrodka Pomocy Społecznej i Fundacji „Nadzieja”. Więcej o rewitalizacji pisaliśmy w artykule: Szamotuły. Ogłoszono przetarg na rewitalizację kamienicy Rynek 16/17

Budżet, jaki na to zadanie postanowił przeznaczyć Urząd Miasta i Gminy wynosił 2,5 mln złotych. W przetargu wystartowało 6 firm. Po ocenie ofert, wybrano firmę P.P.H.U. „Marex” Zakład Ogólnobudowlany ze Skórzewa, która prace wykona za 2 253 150,90 zł. Rewitalizacja kamienicy ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

- Reklama -

Na zadanie pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych, poprzez: modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego” Gmina otrzymała ponad 12 mln złotych dofinansowania z WRPO, całkowity koszt zadania to ponad 14,5 mln złotych.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe