- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Szamotuły. Wniosek o dodatek węglowy dopiero od poniedziałku

Gmina Szamotuły jako jedyna w powiecie szamotulskim nie będzie w tym tygodniu przyjmować papierowych wniosków o dodatek węglowy.

Większość samorządów z powiatu szamotulskiego przyjmuje wnioski już od środy. Od jutra wniosek będzie można złożyć w Obrzycku. Gmina Szamotuły potrzebuje jednak więcej czasu na przygotowania – przyjmowanie tradycyjnych wniosków o dodatek węglowy ruszy tu dopiero 22 sierpnia. Obecnie można złożyć wniosek tylko online.

Aby otrzymać dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł należy złożyć wniosek do 30 listopada 2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Szamotułach. Wypłata świadczenia nastąpi w ciągu 30 dni – informuje szamotulski OPS.

- Reklama -

Wnioski będzie można składać:

  • elektronicznie – do 30 listopada 2022 r. podpisane za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego
  • tradycyjnie (papierowo) – od 22 sierpnia 2022 roku r. do 30 listopada 2022 r.:

w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Szamotułach Rynek 16-17, od poniedziałku 22 sierpnia.

Wniosek będzie dostępny w siedzibach OPS przy Placu Sienkiewicza oraz na Rynku. Można go również pobrać tutaj: LINK

Dodatek węglowy

Dodatek węglowy to 3 000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe