- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

Szamotuły. W szpitalu funkcjonuje system segregacji medycznej TRIAGE

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w szamotulskim SOR-ze prowadzona jest segregacja medyczna pacjentów TRIAGE (czyt. triaż), która ma na celu szybsze i sprawniejsze kwalifikowanie chorych w stanie zagrożenia życia i zdrowia do przyjęcia przez lekarza.

W momencie przybycia do SOR Pacjent podlega wstępnej ocenie stanu zdrowia przeprowadzonej przez wykwalifikowany i przeszkolony w tym kierunku personel medyczny, a następnie otrzymuje jedną z pięciu kategorii na podstawie której ustala się pilność przyjęcia.

- Reklama -

Jak korzystać z tego systemu?

  • Naciśnij przycisk na ekranie dodatkowym
  • Pobierz bilet i sprawdź swój numer
  • Udaj się do poczekalni
  • Oczekuj na wezwanie Twojego numeru
  • Zgłoś się do wskazanego stanowiska

Szpital przypomina!

W przypadkach nie zagrażających życiu należy udać się do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, która jest przedłużeniem działalności Podstawowej Opieki Zdrowotnej w weekendy i święta całodobowo oraz w dni robocze od 18:00 do 8:00 dnia następnego.

SOR nie pełni funkcji gabinetu lekarza rodzinnego! Zadaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest RATOWANIE ŻYCIA I ZDROWIA oraz zajmowanie się Pacjentami w przypadkach PILNYCHYCH, GROŹNYCH DLA ZDROWIA I WYMAGAJĄCYCH NATYCHMIASTOWEJ INTERWENCJI (np. złamania, udary, zawały, ostre zatrucia).

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe