- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Szamotuły. W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ul. B. Chrobrego. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo — Mostowych S.A. w Szamotułach informuje, że 26 marca br. rozpoczyna roboty związane z przebudową drugiego odcinka ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach.

Przebudowany zostanie 676-metrowy fragment drogi. Remont rozpocznie się przy restauracji „Rycerskiej” – w miejscu, w którym zakończono prace w ubiegłym roku – zakończy się natomiast przy przejeździe kolejowo-drogowym. Ciągi piesze i pieszo-rowerowe, które wykonano już podczas ubiegłorocznej przebudowy zostaną poprowadzone aż do przejazdu kolejowego. Kierowców ucieszy poszerzenie trzech pasów ruchu przy tzw. łączniku – po przebudowie każdy pas będzie miał szerokość 3,5 metra. Prace obejmą też m.in. remont wszystkich zjazdów do posesji oraz przebudowę sieci kanalizacji deszczowej.

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. – Ruch odbywał się będzie zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu tj. wahadłowo dla ruchu samochodowego – informuje PRDM S.A. Warto przypomnieć, że w poniedziałek ma zostać otwarty przejazd kolejowo-drogowy w Kępie, co pozwoli kierowcom ominąć remontowany odcinek.

- Reklama -

Prace mają zakończyć się do 30 lipca br. Ich koszt to 2 401 195,98 zł.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe