- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Trafili do aresztu za rozbój, wymuszenie rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. Swoje postępki nagrywali telefonem komórkowym

Szamotulscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Dwoje z nich było też podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze oraz udzielanie narkotyków nieletniej. Ze wstępnych ustaleń wynikało m. in. że sprawcy mieli zmusić pokrzywdzonego do spisania fikcyjnej umowy sprzedaży samochodu. Swoje poczynania podczas rozboju nagrywali telefonem komórkowym. Decyzją sądu, na wniosek śledczych trafili do aresztu. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Pod koniec ubiegłego miesiąca, policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie, iż 30-letni mieszkaniec Szamotuł wraz z 17-letnią szamotulanką i nieznanym pokrzywdzonemu mężczyzną pobili zgłaszającego i zmusili go do oddania telefonu komórkowego i dokumentów. Z ustaleń wynikało również, że sprawcy całe to zdarzenie mieli nagrywać telefonem komórkowym. Pokrzywdzony znał osobiście dwoje ze sprawców. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu obornickiego.

Co więcej, całe zdarzenie nie zakończyło się na jednej sytuacji. Ze zgłoszenia wynikało, iż 30-latek i 17-latka zastraszyli zgłaszającego. Miał uzbierać większą sumę pieniędzy, i następnego dnia spotkał się z nimi w Szamotułach, gdzie przekazał im telewizor oraz odkurzacz. To jednak okazało się dla podejrzanych niewystarczające i mieli też zmusić mężczyznę do przekazania im samochodu osobowego wraz ze spisaną fikcyjną umową sprzedaży auta.

- Reklama -

Następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia, z samego rana, szamotulscy kryminalni sprawdzili miejsca, w których mogą przebywać podejrzani. Nie zastali ich tam, jednak podczas pełnionej służby zauważyli samochód, którym mogli się poruszać. Dzięki temu, zatrzymali zarówno 30-latka jak i 17-latkę. Razem z nimi, samochodem poruszał się 17-letni szamotulanin. Po dokonaniu policyjnych ustaleń okazało się, iż był to trzeci z podejrzanych o rozbój. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu, policjanci znaleźli ponad 120 gramów substancji psychotropowej tzw. kryształu.

Cała trójka trafiła do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W trakcie pracy nad sprawą policjanci zabezpieczyli m.in. nagranie z rozboju. Kryminalni odzyskali też samochód, telewizor, odkurzacz oraz dokumenty uzyskane w wyniku przestępstwa.

Nie był to jednak koniec policyjnej pracy z zatrzymanymi. Dodatkowo okazało się, iż 30-latek oraz 17-latka byli też podejrzani udzielanie narkotyków nieletniej, która w zamian za nielegalne substancje miała przekazać telefon komórkowy warty blisko 1000 zł.

Cała trójka została przesłuchana i usłyszała prokuratorskie zarzuty. Są podejrzani o dokonanie rozboju na terenie powiatu obornickiego oraz o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 30-latek oraz 17-latka są również podejrzani o wymuszenie rozbójnicze w Szamotułach i udzielanie narkotyków nieletniej.

Mając na uwadze charakter sprawy, śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania, a sąd przychylił się do wniosku. Cała trójka trafiła na trzy miesiące do aresztu.

Sprawa jest wyjaśniana w ramach prokuratorskiego śledztwa, które jest w toku.

Fot. KPP Szamotuły
Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe