- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Szamotuły. Szpital znów zostanie przekształcony w placówkę covidową

Polecamy

Szpital Powiatowy w Szamotułach jeszcze w tym miesiącu zostanie przekształcony w placówkę covidową.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z dnia 18 listopada 2021 roku wydaną na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Szpital Powiatowy w Szamotułach zostanie przekształcony w szpital jednoimienny przeznaczony do walki z koronawirusem.

Zgodnie z decyzją wojewody szamotulska lecznica ma obowiązek:

  • Do odwołania zapewnić 2 łóża obserwacyjne dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2;
  • Do 28 listopada zapewnić 22 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 1 łóżko intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
  • Od 29 listopada do odwołania zapewnienić w podmiocie 103 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 8 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
- Reklama -

Ostatni podpunkt oznacza, że – podobnie jak na początku roku – pacjenci wymagający hospitalizacji nie związanej z COVID-19 będą transportowani lub kierowani do innych szpitali w Wielkopolsce. Obecnych pacjentów będzie trzeba przenieść do innych placówek medycznych.

Szpital Powiatowy w Szamotułach w tym tygodniu wyda komunikat, z którego dowiemy się, jak placówka będzie funkcjonować od 29 listopada. Natomiast nasi czytelnicy donoszą, że już w tym tygodniu pacjenci ze skierowaniem na odziały szpitalne są kierowani do innych placówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -