- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotuły. Strażacy uczcili pamięć ukraińskich kolegów poległych na wojnie

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 8.00, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i OSP z terenu powiatu szamotulskiego uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników z Ukrainy, którzy oddali swoje życie niosąc pomoc w czasie wojny.

Podczas zmiany służby w dniu 20 marca, punktualnie o godzinie 8.00 funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Szamotułach przy włączonych sygnałach świetlnych w samochodach upamiętnili minutą ciszy poległych strażaków z Ukrainy – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP Szamotuły, ogn. Łukasz Kawka.

Była to odpowiedź na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka: Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.

- Reklama -

Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi. Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną. Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.

Cześć i Chwała Bohaterom!

fot. PSP Szamotuły (ogn. Łukasz Kawka)
fot. PSP Szamotuły (ogn. Łukasz Kawka)

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe