- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Szamotuły: przyszłoroczny finał WOŚP odwołany

Przykry komunikat przekazał dzisiaj szamotulski sztab WOŚP. Na przełomie roku nie będzie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

-Temat jest bolesny, ale czas się przyzwyczaić do niełatwych spraw i trudnych decyzji. Przy obecnej sytuacji epidemiologicznej, przy obecnych rządowych restrykcjach, jako Szamotulski Sztab podjęliśmy decyzję, że nie zorganizujemy najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po weekendowych komunikatach premiera jesteśmy przekonani, że 10 stycznia 2021 nie uda się zrobić finałowej imprezy. Nie zdecydujemy się również na zorganizowanie ulicznej kwesty. Wszelkie bowiem ruchy w tym temacie, począwszy od rejestracji wolontariuszy, przez pozyskiwanie fantów po zbiórkę uliczną oraz rozliczenie kwestarskich puszek, będą prowadzić do gromadzenia się ludzi. Nie chcemy narażać zdrowia i życia choćby jednej osoby. Dlatego z bólem serca musimy odstąpić od organizacji przyszłorocznego WOŚP-u. Jest to trudna decyzja. Szczególnie w czasach, kiedy takie wartości jakie niesie ze sobą WOŚP są bardzo, ale to bardzo ważne. Jednak poza ideałami i chęcią działania górę powinna wziąć odpowiedzialność. Szczególnie jeśli jest to odpowiedzialność za inne osoby.
Brak Szamotulskiego Sztabu nie oznacza jednak, że wolontariusze nie będą mogli działać, a szamotulanie nie będą mogli wspierać zbiórki. Wszystko może się wydarzyć online. Wspaniałych wolontariuszy zachęcamy do indywidualnego rejestrowania się i zakładania tzw. eSkarbonek na: iwolontariusz.wosp.org.pl. A szamotulan do wpłat online.
Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się z Waszym zrozumieniem. Dziękujemy Wam za Wasze serca, za Waszą chęć do działania i dzielenia się z innymi dobrem. Pamiętajmy, że Orkiestra będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tak więc sporo jeszcze przed nami wspólnego działania! Do zobaczenia w realu, a tymczasem od 1 grudnia wykorzystajcie swój entuzjazm do kwestowania w Internecie.
Życzymy Wam zdrowia i liczymy na spotkanie w przyszłym roku – poinformował sztab WOŚP w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe