- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Szamotuły. Pracownicy SzOK-u apelują o podwyżki. „Nie jesteśmy w stanie utrzymać się z miesięcznej wypłaty”

Polecamy

Część pracowników Szamotulskiego Ośrodka Kultury zarabia minimalną krajową. Jak zaznaczają, z takiej pensji nie są w stanie się utrzymać.

W czasie XXIV Sesji Rady MiG Szamotuły poruszający apel do samorządowców w imieniu pracowników Szamotulskiego Ośrodka Kultury i kina Halszka odczytał Damian Kłaczkiewicz.

Zwracamy się do państwa z prośbą o poparcie wnioskowanych przez nas, pracowników Szamotulskiego Ośrodka Kultury i działającego w strukturze ośrodka kina „Halszka”, podwyżek płac – rozpoczął Damian Kłaczkiewicz.

- Reklama -

Jak zaznaczył, zaistniała sytuacja ekonomiczna w kraju, czyli ogromny wzrost cen produktów, kosztów utrzymania, benzyny i wielu innych rzeczy, przy bardzo niskim wynagrodzeniu, które w ostatnich latach jedynie nieznacznie i nieregularnie było podnoszone, nie dorównując poziomowi inflacji, stawia pracowników ośrodka w sytuacji, w której nie są wstanie utrzymać się z miesięcznej wypłaty. Doszło do sytuacji, gdzie pracownicy o ogromnym stażu i ogromnej wiedzy mają wynagrodzenie równe najniższej krajowej.

Nasza prace to nie jest regularne 8 godzin o poniedziałku do piątku, jak w fabryce. Musimy być elastyczni, dostosowywać się do potrzeby chwili i okoliczności, wciąż się rozwijać, podnosić swoje kwalifikacje, mieć otwarte umysły i w kreatywny sposób podchodzić do zagadnień związanych z promocją kultury i sztuki w naszym regionie. (…) To praca, którą wykonujemy, gdy inni mają czas wolny – w weekendy, popołudnia i święta. (…) Pracujemy z pasją i za to chcemy być należycie wynagradzani – apelują pracownicy SzOK.

Jak zaznaczył Damian Kłaczkiewicz, któregoś dnia może zabraknąć ciekawych wydarzeń kulturalnych w gminie, bowiem pracownicy SzOK-u zrezygnują ze swoich słabo opłacanych stanowisk. Obecnie starają się dorabiać po godzinach, ale z racji wymaganej dyspozycyjności w ośrodku kultury, jest to trudne do zrobienia. Czas, który moglibyśmy spędzić z rodziną, przeznaczamy na poszukiwanie alternatywnych źródeł dochodów – kontynuował pracownik Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Pracownicy ośrodka zaznaczają, że pomimo pandemii starają się zapewnić mieszkańcom atrakcyjne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Angażują się również w organizację różnorodnych zajęć dodatkowych. Pracujemy intensywnie, o czym świadczy wysoki poziom wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. I chcemy otrzymać za to godne wynagrodzenie. Prosimy o zwiększenie środków z budżetu miasta na rzecz wynagrodzeń w Szamotulskim Ośrodku Kultury i kinie Halszka. Nie protestujemy, nie straszymy odejściem z pracy, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, będziemy zmuszeni poszukać innego, lepiej płatnego zajęcia – informują.

Pracownicy wnioskują o 30% podwyżkę wynagrodzenia od stycznia 2022 roku.

Podczas wczorajszej sesji pojawiły się informacje, że burmistrz jest zaznajomiony z problemem niskich płac w jednostkach podległych gminie i pracuje nad jego rozwiązaniem.

  1. Ja widać historia lubi zataczać koło . Przez podobne numery o w XX wieku w Rosji Carskiej odpaliła działa AURORA. Może już czas i u nas na rewolucję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -