- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Szamotuły. Policjanci szybko odzyskali skradziony rower

Policjanci szamotulskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko odzyskali rower, który został skradziony w Szamotułach.

W miniony piątek, w godzinach rannych, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru. Okazało się, iż nieznany sprawca ukradł 81-letniej szamotulance rower. Kobieta pozostawiła jednoślad koło sklepu przy ul. Zamkowej w Szamotułach. Na czas zakupów rower nie był zabezpieczony.

Tą okazję wykorzystał nieznany wówczas sprawca kradzieży. Gdy kobieta wyszła ze sklepu, okazało się, iż nie zastała tam swojego roweru.

- Reklama -

Na miejsce wezwano więc policję. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Okazało się, iż nawet obsługa sklepu zna mężczyznę, który najprawdopodobniej ukradł jednoślad.

Policjanci ustalili adres zamieszkania podejrzanego i pojechali sprawdzić, czy mężczyzna ma skradziony rower. Na klatce schodowej prowadzącej do mieszkania mężczyzny, patrolowcy odnaleźli jednoślad. Zaskoczony szybką wizytą mundurowych 47-latek przyznał, że ukradł rower.

Funkcjonariusz Zespołu ds. Wykroczeń przyjął od kobiety zawiadomienie o kradzieży i 81-latka odzyskała zabezpieczony przez patrolowców jednoślad.

Po zebraniu materiałów dowodowych, podejrzany mężczyzna został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości poniżej 500 zł.

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń prowadzą w tej sprawie postępowanie w sprawie o wykroczenie.

47-latkowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna.

Policjanci apelują do mieszkańców o zabezpieczanie swojego mienia. Jak widać na powyższym przykładzie, „okazja czyni złodzieja”. Pozostawienie roweru nawet na krótką chwilę bez przypięcia go kłódką, może skusić amatorów cudzego mienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe