- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Szamotuły. Policja dotarła do sprawcy wypadku. To 11-latek

Policjanci rozwiązali sprawę wypadku, do którego doszło w ubiegłym miesiącu na ulicy Zamkowej w Szamotułach.

Policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy zdarzenia, do którego doszło w dniu 8 września br. w Szamotułach przy ulicy Zamkowej. Jak wynikało, z otrzymanego zgłoszenia, młody chłopak, jadąc rowerem po drodze dla rowerów, na prostym odcinku drogi wjechał bezpośrednio przed jadącego na rowerze 73-latka, zmuszając go tym zachowaniem do gwałtownego hamowania. Mężczyzna stracił wówczas panowanie nad rowerem i przewrócił się. Nieletni odjechał z miejsca zdarzenia. 73-latek trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał obrażeń, które zakwalifikowały tę sprawę jako wypadek drogowy – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

W trackie pracy nad sprawą, policjanci dotarli do nagrań z monitoringu, na których widoczny był wizerunek młodego sprawcy. Jego tożsamość nie była jednak policjantom znana. Dane nastolatka ustaliła policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, która pod koniec września rozpoznała nieletniego. Okazało się, iż był to 11-letni mieszkaniec gminy Szamotuły.

- Reklama -

Policjanci dotarli do chłopca i przesłuchali go w obecności opiekuna prawnego. W związku z faktem, iż miał 11-lat, został przesłuchany w charakterze nieletniego zagrożonego demoralizacją. Sprawa została przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach. To właśnie sąd zadecyduje o tym jakie środki wychowawcze zastosować wobec 11-latka – dodaje asp. Sandra Chuda.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe