- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
piątek, 23 lutego, 2024

Szamotuły. Podsumowano akcję „Odblaskowo-bezwypadkowo” [ZDJĘCIA]

2 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych: „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa” oraz na Logo odblasku, które zostały przeprowadzone w ramach akcji „Odblaskowo-bezwypadkowo”.

Na przełomie jesieni i zimy ogłoszono dwa konkury plastyczne dla uczniów klas pierwszych pod hasłami „Odblaskowo-bezwypadkowo” i „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa” Pomysłodawcą działań jest Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, a współorganizatorem i fundatorem nagród i odblasków jest Powiat Szamotulski.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem – odpowiedziały na niego 22 szkoły podstawowe z naszego powiatu. Nadesłano 540 prac plastycznych.

- Reklama -

W piątek w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Wśród gości specjalnych finału była Pani Beata Hanyżak- Starosta Powiatu Szamotulskiego, Pan Włodzimierz Kaczmarek- Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach kom. Arkadiusz Pelc, którzy wręczyli nagrody oraz dyplomy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym, którzy zostali wyłonieni w ramach dwóch konkursów plastycznych. Nagrodzonych zostało aż 31 pierwszoklasistów.

Nadrzędnym celem konkursów oraz akcji było promowanie bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Warto nadmienić, że praca nagrodzona w konkursie ODBLASKOWO –BEZWYPADKOWO wykonana przez Kacpra Smorawskiego ze Szkoły Podstawowej w Pniewach widnieje na odblaskach ufundowanych przez Starostwo Powiatowe. Odblaski otrzymali wszyscy pierwszoklasiści z całego powiatu szamotulskiego.

Powiat szamotulski ufundował też odblaskowe kamizelki, które otrzymali wszyscy uczestnicy dzisiejszego finału oraz wszyscy uczniowie klas I ze szkół, z których wychowankowie zajęli miejsca 1 w konkursach, a także dzieci z klas uczniów, którzy zajęli miejsca 2 i 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe