- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Pierwszy przetarg na modernizację pływalni unieważniony

Nie udało się rozstrzygnąć pierwszego przetargu na modernizację energetyczną szamotulskiej pływalni.

27 czerwca Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosił przetarg na realizację zadania pn. „Wykonanie w formie leasingu operacyjnego prac budowlano – montażowych dot. dostawy i montażu 4 pomp ciepła, centrali wentylacyjnej, pieca gazowego oraz instalacji fotowoltaicznej”. Zamontowanie pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej miało pozwolić spółce na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej oraz gazu. Spółka na realizację zadania w formie leasingu operacyjnego miała zamiar przeznaczyć 5 mln złotych.

Oferty powyżej zakładanego budżetu

- Reklama -

W powyższym postępowaniu wpłynęły trzy oferty:

Niestety, najniższa z nich przekraczała zakładany budżet o 1,2 mln złotych. W związku z tym, 12 lipca unieważniono postępowanie.

Drugi przetarg bez instalacji fotowoltaicznej

18 lipca ZGK ogłosiło kolejne postępowanie, z dokumentacji wynika jednak, że zrezygnowano z montażu instalacji fotowoltaicznej. Obecnie spółka chce zamontować jedynie pompy ciepła, centralę wentylacyjną oraz wymienić piec gazowy. Zbieranie ofert zakończy się 2 sierpnia. Jeśli tym razem uda się wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę, ten będzie miał 10 tygodni na realizację zamówienia.

Basen będzie musiał być nadal dotowany z budżetu Gminy Szamotuły

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły do sytuacji pływalni odniósł się prezes ZGK Piotr Koczorowski. Jego zdaniem spółki obecnie nie stać na prowadzenie pływalni, która przynosi rocznie ponad 1,5 mln złotych straty. Jeżeli pływalnia miałby działać w formie komercyjnej, to bilet musiałby kosztować 100 zł, więc obiekt dalej będzie musiał być dofinansowywany z budżetu Miasta i Gminy Szamotuły.

Przypomnijmy, że pływalnia w Szamotułach zawiesiła działalność wraz z początkiem stycznia 2023 roku. Planowo ma wznowić działalność we wrześniu, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe