- Reklama -
2.9 C
Szamotuły
niedziela, 4 grudnia, 2022

Szamotuły. Ośrodek Pomocy Społecznej już w nowej siedzibie

Od 1 czerwca Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach funkcjonuje również w nowej siedzibie, w wyremontowanej kamienicy na Rynku.

Na parter kamienicy, w której kiedyś funkcjonował bank PKO wprowadzili się pracownicy zajmujący się świadczeniami rodzinnymi, funduszem alimentacyjnym, dodatkami osłonowymi, mieszkaniowymi i stypendiami szkolnymi. Swoją siedzibę mają tutaj również asystenci rodziny.

Bardzo się cieszymy, że możemy część kadry rozlokować na Rynku – mówi dla UMiG dyrektor OPS Iwona Lembicz-Kwatera – chodzi przede wszystkim o dostępność naszych pracowników. Tutaj jest zdecydowanie lepsza niż na Placu Sienkiewicza – tam, by załatwić sprawę interesanci najczęściej musieli wchodzić do biur położonych na piętrach, a osoby starsze lub mamy z małymi dziećmi miały z tym kłopot. Tutaj nie ma problemu – wszystkie pomieszczenia położone są na parterze. Poza tym mamy więcej pokoi, a to w naszej pracy bardzo istotne przy załatwianiu trudnych, życiowych spraw – najczęściej wymagana jest intymność i dyskrecja.

- Reklama -

Co ważne, numery kontaktowe i godziny pracy OPS-u nie uległy zmianie.

Remont budynku Rynek 16/17 był częścią zadania pn. „Rewitalizacja centrum miasta wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia nowych funkcji: społecznych, gospodarczych, kulturalnych i rekreacyjnych, poprzez: modernizację rynku i parku Jana III Sobieskiego”, na które Gmina Szamotuły otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości 85% kosztów.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe