- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Szpital za ponad 450 milionów już działa!

Artykuł sponsorowany

Na tę wiadomość czekali mieszkańcy Wielkopolski. W Poznaniu działa już Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka – jeden z najnowocześniejszych i największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Była to kluczowa regionalna inwestycja, którą od początku mocno wspierały Fundusze Europejskie.

Świętując osiemnastą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, odwiedzamy poznańską Fundację Pomocy Wzajemnej Barka – jedną z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Wielkopolsce. Barka od lat jest przystanią dla osób, które znalazły się poza burtą życia społeczno-zawodowego. W powrocie do aktywności pomagają im Fundusze Europejskie. W numerze piszemy również o nowym węźle przesiadkowym w Bolechowie i zaglądamy do pałacu w Rakoniewicach.

Sporo uwagi poświęcamy również jednej z najważniejszych zasad Unii Europejskiej – zasadzie równości i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Temat często sprowadzany jest wyłącznie do problemu braku udogodnień architektonicznych. Tymczasem to tylko jeden z elementów tego szerokiego pojęcia, które obejmuje również dostępność cyfrową czy informacyjno-komunikacyjną.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -