- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Obcokrajowiec notorycznie łamał prawo. Został deportowany

Szamotulscy kryminalni pracowali nad sprawą obcokrajowca, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dzięki współpracy służb, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, został deportowany i otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz innych państw strefy Schengen.

W minioną niedzielę 14 stycznia br. policjanci z szamotulskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia spokoju mieszkańców. Przy ul. Gąsawskiej w Szamotułach, w jednym z mieszkań doszło do libacji alkoholowej, w trakcie której słychać było m.in. krzyki i uderzanie w różne przedmioty.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie, a w domu, w którym doszło do libacji, funkcjonariusze zastali m.in. obcokrajowca, który podczas legitymowania nie chciał podać mundurowym swoich danych. Podczas czynności sprawdzenia mężczyzny okazało się też, że miał przy sobie woreczek z zawartością marihuany. Mężczyzna został więc zatrzymany. W trakcie interwencji stawiał opór funkcjonariuszom, znieważył ich i groził im. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli też kolejne narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa popełnione w dniu 14 stycznia.

- Reklama -

Jak się okazało, nie były to pierwsze przewinienia 31-latka. Już wcześniej nie przestrzegał porządku prawnego na terytorium RP. Policjanci prowadzili wobec niego postępowania za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami, a także za posiadanie substancji psychotropowych.

Z uwagi na notoryczne nieprzestrzeganie polskiego prawa, szamotulscy kryminalni rozpoczęli procedurę weryfikującą, czy wobec mężczyzny można sporządzić wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do swojego kraju.

Policjanci wykonali wywiad środowiskowy, dokonali też kontroli legalności pobytu cudzoziemca i przeanalizowali wszystkie prowadzone wobec niego postępowania. W wyniku podjętej pracy, funkcjonariusze stwierdzili, że zachowanie mężczyzny stworzyło realne zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W związku z powyższym, Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach skierował do Komendanta Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Straż Graniczna przejęła obcokrajowca i po podjęciu decyzji, mężczyzna pod ich eskortą został przekazany służbom ze swojego kraju.

Wobec mężczyzny orzeczony został zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen przez okres 5 lat.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe