- Reklama -
19.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Gmina Szamotuły wnioskuje o dofinansowanie kolejnych „zielonych” projektów

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły złożył wniosek o współfinansowanie realizacji pomysłów związanych ze zwiększeniem ilości oryginalnych architektonicznie, przyjaznych, zielonych zakątków w przestrzeni miejskiej. Tym razem szamotulski samorząd gminny przedstawił plany i pomysły związane z innowacyjną zieloną infrastrukturą i ochroną bioróżnorodności.

Samorząd gminny chciałby posadzić we wybranym miejscu 48 drzew (lipa drobnolistna, grab pospolity, głóg pośredni, klon polny, sosna zwyczajna, jarząb szwedzki). Urząd chciałby także zagospodarować teren przy Szamotulskim Ośrodkiem Kultury. Konkretnie – chodzi o zadaszenie sceny plenerowej. Pomysłodawcy nie myśleli raczej o zadaszeniu z pełnej uroku blachy falistej tudzież lekkiej konstrukcji metalowo-betonowej. Pomyśleli o „żywym” dachu. Jeżeli projekt spodoba się oceniającym, to jeszcze w tym roku zasadzone będą szybko rosnące wierzby wiciowe, które stworzą żywą, stale zmieniającą się zieloną osłonę sceny – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Oczywiście realizacja tych inwestycji nie jest jeszcze pewna, wszystko zależy od ewentualnej akceptacji wniosku i jego finansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

- Reklama -

Całkowita wartość projektów to 87 680 złotych, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 70 144 złotych.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe