- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Szamotuły. Nowoczesny zakład fizjoterapii oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

SPZOZ w Szamotułach zyskał nowoczesny zakład fizjoterapii, w którym prowadzona będzie rehabilitacja pocovidowa. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Placówkę odwiedził dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Zakład fizjoterapii utworzono w pomieszczeniach na drugim piętrze szpitala w Szamotułach. Placówka otrzymała dofinansowanie na ten cel w zeszłym roku. Dotacja wyniosła 1,7 mln zł.

- Reklama -

Zdecydowana większość pozyskanych środków została przeznaczona na prace budowlane, w ramach których wykonano pomieszczenia: laseroterapii, masażu, hydroterapii, sali do kinezyterapii, izolowanych boksów do fizykoterapii, hydroterapii, szatni dla pacjentów, rejestracji, poczekalni, zaplecza sanitarnego dla pacjentów i personelu, pokoju socjalnego i powierzchni komunikacyjnej.

– Pomieszczenia zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót mieszkańców powiatu szamotulskiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom – podkreślił wojewoda Zieliński.

Poszczególne sale zostały również wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny tj. stół do masażu i rehabilitacji, aparaty do ultradźwięków i elektroterapii, a także lampę Solux służącą do zmniejszania napięcia mięśni i bólu poprzez naświetlanie promieniami podczerwonymi oraz widzialnymi. Dodatkowo zakupiony został również nowy rower spinningowy oraz kolumna i mobilny wyciąg inercyjny, służące do treningu funkcjonalnego. Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 powstał jako odpowiedź na potrzeby obywateli i aby zniwelować skutki pandemii coronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe jest m.in. finansowanie inwestycji i zakupu sprzętu medycznego, który jest tak istotny dla funkcjonowania służby zdrowia. Zrealizowane inwestycje programu są dowodem na to, że współpraca administracji rządowej i podmiotów medycznych daje możliwość polepszenia warunków leczenia, które służą wszystkim chorym.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe