13.8 C
Szamotuły
środa, 23 września, 2020

Szamotuły. Napadli na 16-latka. Poszło o dziewczynę

Polecamy

Szamotuły. Zamknięto przychodnię dziecięcą. Lekarz i pielęgniarki zakażone koronawirusem

Przychodnia dziecięcą zlokalizowany przy ulicy Kopernika w Szamotułach została tymczasowo zamknięta. Powodem jest zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 wśród...

Koronawirus u nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach. Szkoła funkcjonuje normalnie

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szamotułach.

Powiat/Szamotuły. Koronawirus w jednej ze szkół

W jednej ze szkół ponadpodstawowych w powiecie szamotulskim potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.Na dzień...

O tym, że przemoc nie jest dobrym rozwiązaniem konfliktu, mogą przekonać się dwaj mieszkańcy Wronek. Mężczyźni, w ubiegłym tygodniu usłyszeli zarzuty rozboju. Przyczyną napaści na 16-latka miała być sprzeczka o dziewczynę. Za to nieodpowiedzialne zachowanie grozi im do 12 lat więzienia.

W dniu 21 czerwca br. policjanci z Szamotuł interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Szamotułach nieznani sprawcy napadli na nastolatka, pobili go, wyrwali mu telefon, po czym uciekli.

Na miejscu policjanci dowiedzieli się, iż 16-latek nie został napadnięty przypadkowo. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż został pobity przez dwóch mężczyzn w wieku około 20-lat. Po tym, jak był bity i kopany, sprawcy zabrali mu telefon komórkowy. Poszkodowany nie znał ich danych, jednak wiedział kim są. Policjanci dowiedzieli się, że powodem ich nagannego zachowania była sprzeczka o dziewczynę jednego z napastników.

- Reklama -

Funkcjonariusze przekazali 16-latka pod opiekę personelowi medycznemu. Na sczęście, jak się później okazało, nie doznał żadnych poważnych obrażeń.

Podejrzani o rozbój zostali szybko zatrzymani przez szamotulskich dzielnicowych i kryminalnych. Byli to dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 17 oraz 22 lat. Przy 17-latku funkcjonariusze znaleźli telefon, który należał do pokrzywdzonego.

Mężczyźni zostali przesłuchani przez szamotulskich dochodzeniowców.  Usłyszeli zarzuty rozboju. Jeden z nich przyznał się do zarzucanego czynu, drugi natomiast stwierdził, że jest niewinny.

Teraz sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za rozbój mężczyznom może grozić do 12 lat więzienia. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Szamotuły. Zamknięto przychodnię dziecięcą. Lekarz i pielęgniarki zakażone koronawirusem

Przychodnia dziecięcą zlokalizowany przy ulicy Kopernika w Szamotułach została tymczasowo zamknięta. Powodem jest zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 wśród...

Powiat. Narada w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19

W poniedziałek, 21 września br. , w związku z sytuacją epidemiologiczną w powiecie i ograniczeniem działalności przez szpital w Szamotułach, Starosta Szamotulski...

Szamotuły. Przedłużają się prace na przejeździe kolejowym na ul. Bolesława Chrobrego

W tym tygodniu miał zostać otwarty przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach. Wykonawca prac poinformował jednak o przesunięciu terminu.

Poznaniak próbował oszukać szamotulskich policjantów. Podawał się za obywatela USA, okazał fałszywe prawo jazdy

Policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który próbował wprowadzić ich w błąd podczas kontroli drogowej... Mężczyzna jest podejrzany o to, że okazał...

Koronawirus u nauczycielki Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach. Szkoła funkcjonuje normalnie

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem w jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szamotułach.Dzisiaj więcej informacji na ten...

Więcej artykułów

- Reklama-