- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Miejska toaleta może powstać jeszcze w tym roku

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły ogłosił w czwartek przetarg na wykonanie miejskiej toalety.

Przypomnijmy, że w czasie rewitalizacji szamotulskiego Rynku wyburzono starą toaletę, która znajdowała się w podziemiach starówki. Brak miejskich szaletów to spory problem dla części mieszkańców, którzy obecnie nie wiedzą, gdzie udać się za potrzebą.

Okazuje się, że problem prawdopodobnie zostanie rozwiązany jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od tego, czy uda się pozytywnie rozstrzygnąć ogłoszony 27 października przetarg na realizację zadania pod nazwą  „Budowa toalety publicznej przy ul. Kapłańskiej w Szamotułach”.

- Reklama -

Zadanie obejmuje zakup, dostawę i montaż automatycznej toalety publicznej, kontenerowej, przeznaczonej do montażu na przygotowanym wcześniej terenie. Projektowany obiekt w postaci automatycznej toalety publicznej oparty jest na rzucie prostokąta. Zaprojektowana w taki sposób forma urządzenia pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń we wnętrzu, obiekt wykonany w tradycyjnej technologii kontenerowej przeznaczony do montażu na gotowym fundamencie prefabrykowanym systemowym dostarczanym przez producenta toalety automatycznej – czytamy w dokumentacji. Toaleta zlokalizowana będzie na parkingu przy wejściu do Parku Jana III Sobieskiego.

Urząd planuje przeznaczyć na realizację inwestycji 250 tys. złotych. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 30 dni na wykonanie zdania.

Lokalizacja inwestycji na parkingu przy parku. (Prostokąt z opisem „1k”).
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe