- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Jak zabezpieczyć swój ogród przed suszami nawiedzającymi Wielkopolskę?

Artykuł sponsorowany

Susze są coraz częściej występującym zjawiskiem na terenie całego kraju. Jeśli posiadasz własny ogród i dokucza Ci ten narastający problem, zastanów się, w jaki sposób możesz nawadniać swoje uprawy wtedy, kiedy przez wiele dni nie spada nawet kropla deszczu. Na szczęście na rynku znajduje się całe spektrum pomp, a także hydrofory o różnym zastosowaniu, które bardzo ułatwią poradzenie sobie z tym problemem. Postaw na skuteczne nawodnienie ogrodu, które pozwoli mu nie tylko przetrwać, ale również pięknie się prezentować, także w bardziej suchych okresach. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy uzależnieni wyłącznie od opadów deszczu, można wspomagać się także rozwiązaniami technologicznymi.

 

Dlaczego warto wyposażyć się w pompę?

 

Funkcją pompy jest wytworzenie różnicy ciśnień pomiędzy wlotem a wylotem urządzenia tak, aby ciecz mogła sprawnie przepłynąć przez określony odcinek. Sprężenie, a więc i ruch wody pojawia się wskutek użycia wirnika, tłoka lub membrany. Pompa wody deszczowej to bardzo przydatne urządzenie, które powinno się znaleźć na każdej działce, szczególnie w związku z jej niedoborami. Prognozuje się, że długich okresów  upałów będzie coraz więcej.  W każdym gospodarstwie rolnym przyda się więc dodatkowy system nawadniający tak, aby zapewnić farmerom ciągłość pracy, niezależnie od okoliczności.

 

Innym przydatnym urządzeniem, w które warto się wyposażyć, jest hydrofor. Jego funkcją jest gromadzenie wody tak, aby można ją było wykorzystać w dowolnym momencie. To sprawia, że odkręcenie kurka, nie uruchamia automatycznie mechanizmu pompy tłoczącego wodę, tylko pozwala korzystać z już zgromadzonych jej zapasów. Najczęściej stosuje się hydrofory w domach, które czerpią wodę ze studni, chociaż tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich także w takich, które są podłączone do sieci wodociągowej.

 

Jakie wybrać urządzenia do nawadniania?

 

W sprzedaży znajduje się wiele różnorodnych modeli pomp, które służą do zaopatrywania w wodę domów mieszkalnych, ale także podlewania ogrodów, czy większych upraw. Pompy umożliwiają także odwadnianie, szczególnie zalanych pomieszczeń, czy garaży, co również bywa przydatne, na przykład wtedy, kiedy pojawią się ulewne burze. Takich sytuacji także może się zdarzać coraz więcej, więc również na nie należy być przygotowanym. Najlepiej, aby pompa miała dostęp do czystej wody, a ewentualne występujące zanieczyszczenia były jak najmniejsze — nie należy dopuszczać, aby do wnętrza urządzenia dostała się ciecz wymieszana z piaskiem.


W zależności od potrzeb można wyposażyć się zarówno w mniejsze modele pomp (na przykład zatapialnych), jak i w duże motopompy, o sporej mocy. Poznaj ofertę Agrosimex, aby dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną poszczególnych produktów. W zależności od rozmiaru gospodarstwa i jego zapotrzebowania na wodę przydadzą Ci się także inne elementy systemów nawadniających. Zobacz pełen asortyment dostępnych produktów, aby wybrać najodpowiedniejsze do swojego gospodarstwa.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -