- Reklama -
7.2 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Szamotuły. Kawiarnia wznowiła działalność stacjonarną: „Zapraszamy do testowania naszych produktów”

Pod koniec stycznia właścicielka szamotulskiej kawiarni Napoleon Cafe poinformowała, że zamierza wznowić działalność stacjonarną. Od 2 lutego w Napoleon Cafe możliwe jest „przetestowanie” serwowanych produktów.

-Mamy dość! Jesteśmy zamknięci od 23 października. Minęły trzy miesiące. Od 3 miesięcy nie zarabiam. Nie wystarcza nawet na rachunki. Pracują tylko dwie osoby, na etacie. Musiałam zrezygnować z pozostałych sześciu na zlecenie, bo zwyczajnie nie miałam za co ich utrzymać. Jest mi wstyd. Wiecie, że ta propaganda w mediach na temat pomocy to pic na wodę? Osobiście nie dostałam ani grosza. Dlaczego? Ano dlatego, że Napoleona oficjalnie przejęłam w styczniu 2020r., co znaczy, że nie mogę wykazać spadku obrotów względem 2019 roku. Więc płace ZUS w całości za siebie i dwóch pracowników, miesięcznie 3-4 tysiące, rachunki za prąd i wodę, nawet miasto nie odroczyło płatności za koncesje. Dzięki Bogu, że właściciel lokalu obniżył mi stawkę za dzierżawę. Wszystko opłacam z oszczędności wypracowanych przez 13 lat mojej ciężkiej pracy w poprzednim zawodzie – informowała w styczniu właścicielka Napoleona.

- Reklama -

2 lutego kawiarnia wznowiła działalność stacjonarną. Aby skosztować serwowanych dań na miejscu, należy podpisać z Napoleonem umowę o dzieło. Oficjalnie stajemy się testerami produktów, za co lokal wypłaci nam wynagrodzenie po zakończeniu testów – 1 zł.

Lokal stara się działać w reżimie sanitarnym. Wprowadzono następujące zasady:

  • Testy odbywają się codziennie od godziny 11:00, oprócz poniedziałków, wtedy lokal jest nieczynny.
  • Testerzy zobowiązani są czekać przed wejściem do lokalu. Wejście jest możliwe tylko i wyłącznie na zaproszenie.
  • Do środka wchodzimy w maseczkach, obowiązuję dezynfekcja rąk.
  • Przy stolikach oznaczono stanowiska pracy.
  • Każdy zainteresowany dostanie do wypełnienia umowę o dzieło, oświadczenie covid oraz kwestionariusz oceny.
  • Tester jest zobowiązany pokryć koszty wykorzystanych produktów.
  • Wynagrodzenie w wysokości 1 zł zostanie wypłacone po wystawieniu rachunku przez wykonawcę dzieła.
  • Przewidziany czas na wykonanie pracy to godzina, maksymalnie półtorej godziny.
  • Zatrudniane są osoby pełnoletnie. Osoby dorosłe, które chcą przyjść do pracy z dzieckiem proszone są o informację z wyprzedzeniem.
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się na fanpage: link.

Stoliki zostały rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Załoga jest zobowiązana do dokładnego mycia stołów po każdym kliencie. W tej chwili nie ma informacji o ewentualnej kontroli służb sanitarnych w lokalu.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe