- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 29 stycznia, 2023

Szamotuły. Jest szansa na modernizację kolejnych przejść dla pieszych

Gmina Szamotuły złożyła wniosek o dofinansowanie modernizacji kolejnych przejść dla pieszych w Szamotułach.

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły złożył w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim kolejny projekt dotyczący budowy nowoczesnego systemu przejść dla pieszych. Tym razem chodzi o przebudowę dwóch przejść na ulicy Sportowej, przy skrzyżowaniu z Łąkową.

W projekcie zastosowano rozwiązania znacząco poprawiające bezpieczeństwo pieszych czyli montaż: sterownika połączonego z wykrywaniem pieszych, oprawy LED z wertykalną optyką, znaków z pulsarem, listew krawężnikowych LED montowanych w chodniku, oznakowania poziomego, markerów drogowych, aktywnych znaków pionowych. Podłączone do systemu oprawy oświetlające pracują standardowo z mocą 20%, a w momencie wykrycia pieszego rozświetlają się na 100% mocy – informuje UMiG.

- Reklama -

Dofinansowanie miałby pochodzić z rządowego programu „Razem bezpieczniej”. Gmina wnioskuje o 98 725 złotych, natomiast całkowity koszt inwestycji oszacowano na na 123 408 złotych.

W tym roku zmodernizowano już trzy przejścia dla pieszych: na ul. 3 Maja, na ulicy Dworcowej i na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Stanisława Staszica.

Przejścia, na których modernizację Gmina chce pozyskać dofinansowanie (fot. UMiG Szamotuły)

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe