- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły Bike od 1 marca: Ważne informacje przed kolejnym sezonem

Szamotuły Bike powraca! 1 marca na 5 stacjach rozlokowanych w całym mieście znów będzie można wypożyczać rowery. Zasady działania systemu nie zmieniają się. Wypożyczenia są całkowicie bezpłatne, o ile nie przekraczają 3 godzin.

To drugi w Metropolii Poznańskiej system rowerowy Nextbike. Można z niego korzystać na tych samych zasadach, co z Poznańskiego Roweru Miejskiego, za pomocą jednego konta Szamotuły Bike, Poznańskiego Roweru Miejskiego lub dowolnego innego systemu Nextbike. Różnica jest w cenniku. Rowery w Szamotułach można wypożyczać na czas do trzech godzin, wypożyczenia są jednak całkowicie bezpłatne. „Szamotuły Bike jest jednym z najbardziej atrakcyjnych cenowo systemów rowerowych w Polsce, a może i na świecie. Bezpłatne 3 godziny oznaczają, że z rowerów można tak naprawdę korzystać zupełnie za darmo” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Szamotuły Bike.

- Reklama -

„Jesteśmy zadowoleni, że inwestycja była tak trafiona. Widzimy, że mieszkańcy są zainteresowani korzystaniem z rowerów i ich życzeniem jest, aby stacji rowerowych było więcej. Mamy nadzieję, że pobudzi to inicjatywę mieszkańców i być może powstanie kolejna stacja w ramach budżetu obywatelskiego” – zapowiada Włodzimierz Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły.

Możliwość korzystania ze wszystkich systemów Nextbike za pomocą jednego konta jest szczególnie wygodna dla mieszkańców, którzy często podróżują lub codziennie dojeżdżają do pracy do innego miasta. „Szamotuły to drugie miasto Metropolii Poznańskiej dysponujące systemem Nextbike. Dzięki temu mieszkańcy mogą łączyć w jedną podróż różne środki lokomocji, np. rower z koleją i znowu z rowerem” – mówi Tomasz Wojtkiewicz. „To praktyczna realizacja idei MaaS (Mobility-as-a-Service), czyli dostępu do zintegrowanego, intermodalnego systemu transportu publicznego” – dodaje.

Konta użytkowników założone w ubiegłym roku zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni zarejestrować się na stronie Szamotuly.Bike.pl, przez terminal, w który wyposażone są wszystkie stacje, lub aplikację. Aby wypożyczyć rower, wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Nextbike, która umożliwia wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR.

Sezon Szamotuły Bike potrwa do końca listopada.

Nextbike

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe