- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Szamotuły. Apel do wiernych: potrzebne wsparcie na dokończenie budowy organów

Jak informuje kolegiata, od ponad 30 lat w kościele brakuje organów. Kilka lat temu rozpoczęto ich budowę, ale by dokończyć prace potrzeba jeszcze ponad 200 tys. złotych.

-Od ponad 30 lat w kościele brakuje organów. Kilka lat temu rozpoczęto ich budowę, postęp prac jest widoczny, ale trzeba jeszcze zainstalować ich „serce”, czyli kontuar z automatyką sterującą piszczałkami. Instrument będzie piękny i godny tego miejsca: składa się na niego ponad 3,5 tys. piszczałek zgrupowanych w 47 głosach. Kwota potrzebna na dokończenie tego etapu prac wynosi ok. 50 tys. euro – czytamy w informacji opublikowanej przez bazylikę

- Reklama -

Apel do mieszkańców Ziemi Szamotulskiej o wsparcie.

Nic tak nie łączy społeczeństwa jak kultura, a muzyka stanowi jej chyba najbardziej uniwersalny składnik. Organy nie tylko wzbogacą nabożeństwa, lecz także pozwolą na organizowanie wydarzeń muzycznych: koncertów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych. Służyć mogą mieszkańcom i szeroko pojętej kulturze regionu i w ten sposób przyczynić się do promocji miasta Wacława.
Sygnatariusze apelu zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o dokonywanie dobrowolnych wpłat na wyodrębniony celowy rachunek bankowy: 95 9072 0002 2004 0403 1109 0004 Bazylika Kolegiacka w Szamotułach z dopiskiem darowizna na organy.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe