Szamotuły. 65-latka potrącona na przejściu dla pieszych

0
zdjęcie ilustracyjne

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło wczoraj w Szamotułach. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność.

Wczoraj po godzinie 16 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Szamotułach na placu Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 39-letnia mieszkanka Szamotuł, która kierowała toyotą yaris, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię 65-letnią szamotulankę. Piesza została przetransportowana do szpitala. Doznała urazu, który zakwalifikował sprawę jako wypadek drogowy.

Na miejscu policjanci wykonali więc niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości uczestniczek zdarzenia – kobiety były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku będą wyjaśniane w ramach prowadzonego dochodzenia.

Policja przypomina, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego :

„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Zobacz więcej: