- Reklama -
10 C
Szamotuły
niedziela, 3 marca, 2024

Szamotuły. 65-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło wczoraj w Szamotułach. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność.

Wczoraj po godzinie 16 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Szamotułach na placu Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego.

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 39-letnia mieszkanka Szamotuł, która kierowała toyotą yaris, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię 65-letnią szamotulankę. Piesza została przetransportowana do szpitala. Doznała urazu, który zakwalifikował sprawę jako wypadek drogowy.

- Reklama -

Na miejscu policjanci wykonali więc niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację. Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości uczestniczek zdarzenia – kobiety były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku będą wyjaśniane w ramach prowadzonego dochodzenia.

Policja przypomina, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego :

„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe