- Reklama -
11.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 10 maja, 2021

Szamotuły. 5 milionów złotych na nowoczesne pracownie w Zespole Szkół nr 3

Polecamy

Starostwo Powiatowe w Szamotułach otrzymało kolejne wysokie dofinansowanie.

Członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek i Jacek Bogusławski, w obecności Posła na Sejm RP Jakuba Rotnickiego, podczas dzisiejszego spotkania z szamotulskimi włodarzami, potwierdzili przyznanie Powiatowi Szamotulskiemu dofinansowania w kwocie 5,002 mln zł na przebudowę i wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół nr 3 im. H. Kołłątaja w Szamotułach – informuje Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

– To wynik skrupulatnej realizacji planu inwestycyjnego Zarządu i Rady Powiatu Szamotulskiego, a także wytężonej pracy samorządu powiatowego w poszukiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania. Skuteczne aplikowanie o środki pozabudżetowe pozwala na podejmowanie kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych w naszym Powiecie – wskazuje Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski.

- Reklama -

Pozyskane środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, Działanie 9.3, Poddziałanie 9.3.2 Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego. Projekt zakłada wyposażenie w specjalistyczny sprzęt pracowni zawodowych: elektrycznej, obrabiarek numerycznych (CNC), obrabiarek konwencjonalnych, obróbki ręcznej, wiertarek elektrycznych oraz spawalnictwa. Zadanie wartości całkowitej 5,927 mln zł zakończy się w 2022 roku.

  • Realizacja projektu pozwoli stworzyć nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego dla młodzieży naszego powiatu i nie tylko – podkreśla Starosta.
  1. Ten nierób z Pniew tylko umie do zdjęć się ustawiać, pozatym Szamotuły nie mają z niego żadnego pożytku. No chyba że mówimy o pięknej obwodnicy Szamotuł?????.

  2. A co robi na foto ten ,,mierny bierny ale wierny poseł?Załatwił coś czy tylko robi mine żeby ludzie go widzieli?Powiat powinniśmy u już dawno podziękować za taką ,, troskę”.Wracaj pan do Pniew i nie zawracaj pan nam tu w Szamotułach głowy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -