- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotulski szpital wystosował komunikat. Co należy zrobić w przypadku urazu u dziecka?

Szpital Powiatowy w Szamotułach postanowił wystosować komunikat, w którym poinformował, jakie procedury obowiązują w przypadku urazu u dziecka.

Brak profesjonalnej pomocy chirurga w przypadku urazów u dzieci, to od wielu lat powód nieporozumień i uskarżania się rodziców na opiekę w szamotulskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. SP ZOZ postanowił więc przybliżyć obowiązujące procedury chirurgiczne u dzieci.

Szanowni Państwo, nasza placówka nie posiada oddziału chirurgii dziecięcej, dlatego nie możemy wykonywać procedur chirurgicznych u dzieci – informuje szpital. W przypadku udania się na szamotulski SOR, lekarz ocenia stan dziecka i decyduje o dalszych postępowaniu.

- Reklama -

W większości przypadków, dla zapewnienia najlepszej opieki medycznej, dzieci z urazami są przekierowywane do wyspecjalizowanych placówek medycznych w Poznaniu.

Jeśli uraz nie jest bardzo poważny, rodzice powinni udać się od razu do jednego z poznańskich szpitali: SZOZ Nad Matką i Dzieckiem przy ul. Wrzoska 1 lub Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33. W przeciwnym wypadku, powinniśmy skorzystać z numeru alarmowego.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe