- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
czwartek, 8 grudnia, 2022

Szamotulski szpital będzie robił testy na COVID-19

Od poniedziałku, 25 maja SP ZOZ w Szamotułach do swojej oferty wprowadza nową usługę. W ramach działań profilaktycznych przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wszyscy zainteresowani będą mogli wykonać test na zakażenie COVID-19. Więcej o badaniach mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szamotulskiej lecznicy.

Czy taki program jest potrzebny w Powiecie Szamotulskim, skoro do tej pory potwierdzono zaledwie kilka przypadków zakażenia?

– Badania mają pełnić przede wszystkim funkcję profilaktyczną i w maksymalnym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Powiecie. Pozwolą na wykrywanie osób, które przechodzą chorobę bezobjawowo, a mogą zarażać innych.

- Reklama -

Kto może się przebadać?

– Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych jak i do zakładów pracy. Na nowo otwiera się wiele przedsiębiorstw. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wśród personelu, pracodawca może zlecić wykonanie testów w naszym szpitalu. W znaczącym stopniu podniesie to bezpieczeństwo pracowników i ewentualnych klientów. Również wielu mieszkańców Powiatu chciałoby mieć pewność, że nie zarazi najbliższych.

Jak się zarejestrować?

Dla wszystkich zainteresowanych uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu 798 891 408. Od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 9 a 14 można zarejestrować się na badanie, zapytać o cennik czy uzyskać szczegółowe informacje o ewentualnym przeprowadzeniu badań w firmie.

Koszt badania to 390 złotych.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe