- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotulski punkt drive-thru zawiesza działalność

W związku ze zmianą zaleceń rządowych, dotyczących testowania w kierunku SARS-CoV-2 szamotulski szpital informuje, że od 1 kwietnia 2022 r. zawieszona zostaje działalność punktu drive-thru przy ul. Sportowej 6 w Szamotułach.

Zgodnie z nowymi zaleceniami od 28 marca 2022 r. pacjenci z gorączką i/lub objawami infekcji dróg oddechowych powinni zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zadecyduje o sposobie leczenia.

NFZ publikuje nowe zasady testowania

  • Nie zaleca się rutynowego testowania w kierunku SARS-CoV-2 pacjentów bezobjawowych (bez gorączki i/lub objawów infekcji dróg oddechowych) przed wizytą w POZ oraz planową lub nagłą hospitalizacją.
  • W POZ nie zaleca się rutynowego testowania w kierunku SARS-CoV-2 pacjentów z gorączką i/lub objawami infekcji dróg oddechowych. Testowanie z wykorzystaniem szybkich testów antygenowych, w celu ewentualnego zróżnicowania postępowania terapeutycznego, należy rozważyć w grupach wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19.
  • Przy przyjęciu do szpitala testowanie w kierunku SARS-CoV-2 zalecane jest tylko ze wskazań klinicznych, jako element diagnostyki różnicowej. W przypadku pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu nasilonych objawów infekcji dróg oddechowych w ramach diagnostyki SARS-CoV-2 można wykorzystać szybkie testy antygenowe lub genetyczne (RT-PCR, RT-LAMP). W przypadku ujemnego wyniku testu antygenowego lub testu RT-LAMP u osób z utrzymującymi się objawami choroby można rozważyć RT-PCR.
  • W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 lekarz zaleca samoizolację (zwolnienie lekarskie) do czasu ustąpienia objawów (jak przy każdej chorobie zakaźnej, np. grypie) – czas do decyzji lekarza, w zależności od stanu klinicznego oraz od ryzyka powikłań.
  • Nie zaleca się populacyjnych badań przesiewowych, za wyjątkiem wyznaczonych ośrodków monitorujących zagrożenia epidemiczne, w tym warianty alertowe SARSCoV-2 (WSSE/ PZH i podmioty wskazane przez Państwową Inspekcję Sanitarną).

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe