- Reklama -
23.8 C
Szamotuły
piątek, 29 września, 2023

Szamotulska prokuratura wyjaśni przyczyny wczorajszego wykolejenia się pociągu we Wronkach

12 wagonów pociągu towarowego wykoleiło się wczoraj we Wronkach. Pociąg przewoził węgiel. Nikt nie odniósł obrażeń. W sprawie prowadzone będzie prokuratorskie śledztwo, w ramach którego ustalane będą przyczyny katastrofy.

Wczoraj około godziny 16.15 dyżurny Komendy Powiatowej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie, iż we Wronkach w okolicach ul. Sierakowskiej doszło do wykolejenia pociągu towarowego.

Jak się okazało, doszło do wykolejenia 12 wagonów pociągu towarowego, który jechał do Świnoujścia. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały również tory kolejowe. Nikt nie odniósł obrażeń.

- Reklama -

Początkowo nie był możliwy ruch pojazdów ani pieszych pod wiaduktem kolejowym przy ul. Sierakowskiej. Służby zabezpieczające zorganizowały jednak objazdy.

Wczoraj na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zebrali wszelkie możliwe ślady oraz dowody w powyższej sprawie. Przesłuchany został maszynista pociągu, dyżurny ruchu na stacji Wronki oraz świadek wypadku. Sprawdzono  stan trzeźwości maszynisty i dyżurnego ruchu– mężczyźni byli trzeźwi. Maszyniście dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość narkotyków.

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia wczoraj przekazano Służbie Ochrony Kolei. Oględziny na miejscu wykonywała również specjalistyczna komisja do badania wypadków kolejowych.

Przyczyny zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Szamotułach w ramach prowadzonego śledztwa.

Źródło: mł. asp. Sandra Chuda, FOT. – WRD KPP Szamotuły

  1. Na jednym ze zdjęć w internecie widać pęknięcie zmęczeniowe czopa osi. Brak badań defektoskopowych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe