5.4 C
Szamotuły
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Sukcesy sztangistów z Pniew

W dniach 20-23.08.2020r w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15  i 17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach udział brała drużyna LKS „Budowlani- Całus” Nowy Tomyśl, a w niej 6 zawodników z podsekcji w Pniewach.

W kategorii do 64 kg dziewczyn pierwsza wystartowała Adela Szmyt, która wyrywając 47 kg i podrzucając 55 kg zajęła 4 miejsce ze stratą 2 kg do miejsca 3. Następnie w kategorii 49 kg chłopców wystartował Mikołaj Stachowiak który, w swoim debiucie zajął 5 miejsce. W rwaniu wyrwał 41 kg natomiast w podrzucie uzyskał 48 kg. W kategorii 61 kg chłopców startowało dwóch zawodników. Byli nimi Sergiusz Wójcik i Igor Francuzik. Sergiusz uzyskując 159 kg w dwuboju został brązowym medalista Mistrzostw Polski LZS. Natomiast Igor po zaciętym boju uplasował się na 9 miejscu. Wyrwał 56 kg i podrzucił 67 kg.

Ostatnich dwóch zawodników z Pniew startowało w kategorii 67 kg. Był to Jakub Zimny i debiutant Kamil Jędrzejczak. Jakub uzyskując 117 kg w dwuboju uplasował się na 7 miejscu. Kamil zajął miejsce 12. Drużynowo klub LKS Budowlani – Całus Nowy Tomyśl zajął 1 miejsce!  W klasyfikacji województw wygrała Wielkopolska.

Dalszym celem podopiecznych trenera Mateusza Miczyńskiego są Mistrzostwa Wielkopolski do lat 15 które odbędą się dnia 12.09.2020r w Nowym Tomyślu.