14.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 września, 2020

Obrzycko ma znowu problem z odbiorem odpadów

Polecamy

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: faworyci obronili tytuły

W Baborówku zakończyły się zawody LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa...

Firma Ciepłownik Ekoinwestycje przebuduje szamotulski Rynek

W piątek w Urzędzie Miasta i Gminy w Szamotułach wybrano wykonawcę rewitalizacji szamotulskiego Rynku.

Miasto Obrzycko ma po raz kolejny problem z odbiorem śmieci. Firma Sanus poinformowała, że nie jest wstanie dłużej odbierać odpadów biodegradowalnych.

Firma Sanus poinformowała Urząd Miasta w Obrzycku, że nie jest w stanie dłużej odbierać odpadów biodegradowalnych z powodów niezależnych od siebie. „Masa odpadów jaką może przyjąć Zakład Utylizacji jest ograniczona limitami. W przypadku frakcji bio, limity na ten rok zostały już wyczerpane” – informuje Urząd Miasta.

- Reklama -

„Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że miasto nie ma prawa samodzielnie zbierać odpadów od mieszkańców. Może to zrobić jedynie firma dysponująca określonymi zezwoleniami. W dodatku firma taka musi odpad natychmiast wywieźć na wysypisko, a tam i tak nikt go nie przyjmie z powodu limitów.

Problem ten ma zostać rozwiązany do końca września wraz ze zwiększeniem limitów przez Sejmik Wojewódzki. Do tej pory jednak musimy poradzić sobie sami.

Możliwe jest własnoręczne dostarczenie worków z odpadami przez mieszkańców do specjalnego kontenera na PSZOK przy ulicy Strzeleckiej (oczyszczalnia ścieków).

Zdaję sobie sprawę, że jest to niedogodność i rozumiem emocje, jednak w obecnej sytuacji jest to jedyne rozwiązanie jakie możemy zastosować” – informuje burmistrz Obrzycka Igor Kołoszuk.

Po nieprzychylnych komentarzach od zdenerwowanych mieszkańców, Igor Kołoszuk wydał kolejny komunikat: „Mieszkańcom, którzy samodzielnie przywożą odpady BIO na PSZOK bardzo dziękuję za wyrozumiałość. Tym, którzy nie są w stanie tego zrobić BĘDZIEMY SUKCESYWNIE POMAGAĆ, jednak w ramach obowiązujących przepisów, nawet tych najbardziej „nieżyciowych i absurdalnych”. Pozostałych pragnę uspokoić – nie utoniemy w odpadach. Ich zagospodarowanie potrwa dłużej, ale poradzimy z tym sobie.
Mam nadzieję, że urzędnicy i politycy wyższego szczebla staną na wysokości zadania i realnie wpłyną na poprawę sytuacji w przyszłości. Nie tylko w Obrzycku mamy ten problem. Na początek wystarczy, że nie będą uchwalać nieprzemyślanego prawa”.

0 0 głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Gm. Szamotuły. Droga Pamiątkowo – Rokietnica zostanie utwardzona

28 września Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach ogłosił przetarg na zadanie pod nazwą: "Budowa drogi dojazdowej...

Powiat. W weekend doszło do 16 zdarzeń drogowych

W miniony weekend policjanci odnotowali w sumie 16 zdarzeń drogowych. Doszło do dwóch wypadków. Policja apeluje o zachowanie ostrożności do wszystkich...

Planowane na najbliższy tydzień wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Duszniki28 września 2020 r....

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: faworyci obronili tytuły

W Baborówku zakończyły się zawody LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych...

Co się stało z zaginionym Tomaszem Popielarzem? Rodzina prosi o pomoc

Tomasz Popielarz z Kaźmierza zaginął 26 grudnia 2019 roku. Tego dnia samowolnie opuścił Szpital Powiatowy w Szamotułach i kontakt z nim się...

Więcej artykułów

- Reklama-
0
Chcemy poznać Twoje zdanie. Zostaw komentarz, oceń artykuł...x
()
x