6.7 C
Szamotuły
sobota, 27 kwietnia, 2024

Sukces amazonki z Baborówka

Reprezentująca Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko Gabriela Kozłowska w miniony weekend wygrała Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, rozgrywany podczas zawodów w Strzegomiu na Dolnym Śląsku.

Amazonka z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) przywiozła dwa medale. Złoty medal zdobyła, startując w kategorii dużych koni na Donin Chosen. Ze srebrnym medalem ukończyła OOM z Koryską, startując w kategorii kuców. Występ z dwoma końmi i starty ukończone ze znakomitymi wynikami podczas jednych zawodów to duży sukces dla tak młodej zawodniczki, a także dla trenującego ją Pawła Warszawskiego, także reprezentanta Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko i Mistrza Polski z 2012 roku.

Gabriela Kozłowska w drodze do Finału OOM zwyciężyła w konkursie eliminacyjnym w kategorii kuców, a w kategorii dużych koni zajęła 3 miejsce. Świetna postawa amazonki w trzech próbach (ujeżdżenia, próby terenowej i skoków przez przeszkody) pozwoliła jej ukończyć zawody na podium w obu kategoriach.

Sukces Gabrieli Kozłowskiej dał zwycięstwo Stowarzyszeniu Jeździeckiemu Baborówko w kategorii klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także przyczynił się do zajęcia przez Wielkopolskę drugiego miejsca w klasyfikacji województw.

Gabriela Kozłowska to 14-letnia amazonka, startująca w konkurencji WKKW i reprezentująca barwy Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Na co dzień zawodniczka trenuje w Baborówku, a jej trenerem jest Paweł Warszawski.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywana w trzech jeździeckich konkurencjach olimpijskich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW. OOM to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (zawodników w wieku od 12 do 15 lat).