- Reklama -
23.7 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Strażacy z Szamotuł będą bezpieczniejsi

Strażnica Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wzbogaciła się o nowy sprzęt.

Okazuje się, że strażacy zabierają na swych ubraniach specjalnych do strażnic szkodliwy „bagaż”. Na ubraniach strażaków, po akcjach, znajdują się często bardzo szkodliwe związki chemiczne. Rakotwórcze substancje zagrażają życiu i zdrowiu ratowników.

Rozwiązaniem na podniesienie ochrony zdrowia dla Naszych strażaków jest zakup jaki i pełna dyspozycja profesjonalnej pralnicy oraz suszarki do ubrań specjalnych. Zainstalowane urządzania w odrębnym pomieszczaniuKomendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach od kilku tygodni służą Naszym funkcjonariuszom. Zakupione urządzenia będące na stanie Tutejszej komendy zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu za kwotę ponad 50 tys. zł. Środki na ten cel pochodziły z rezerwy celowej na realizację zadań związanych ze zwalczaniem zakażeń, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby COVID-19 – informuje mł. kpt. Miłosz Nowak, oficer prasowy KP PSP w Szamotułach.

- Reklama -

Dotychczas ubrania specjalne używane przez strażaków trafiały do pralni chemicznej, do której strażacy musieli dostarczać jak i odbierać przekazane ubrania i dostosowywać się do godzin pracy firmy. Nowa pralnica wraz z suszarką zostały zainstalowane poza pomieszczeniami socjalnymi, z uwzględnieniem strefy czystej i brudnej. Całodobowa dyspozycja sprzętu na terenie Komendy w Szamotułach usprawnia proces czyszczenia ubrań co w dużym stopniu przyspiesza pełne przygotowania strażaka do kolejnych działań. Realizacja zakupu sprzętu to kolejny ważny krok w kierunku poprawy higieny służby strażaków z Szamotuł.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe